Durobor

Společnost Durobor zavedla jako první v Evropě automatizovanou výrobu dekoračních a nápojových sklenic. V současnosti se zaměřuje na výrobu tradičních, avšak designově jedinečných tvarů.

Historie značky Durobor

Dlouhá historie společnosti Durobor sahá až do roku 1928 a jako první spustila zcela automatizovaný proces výroby sklenic v Evropě. V duchu své tradice a historii pokračuje dodnes. V současnosti se specializuje na výrobu skla, s nezaměnitelným designem, který propůjčí hotelu, restauraci, kavárně i baru luxusní doplněk. Společnost Durobor totiž klade důraz nejen na kvalitu, ale i na design, který je přizpůsoben každodennímu náročnému užívání i plnění těch nejvyšších požadavků náročných zákazníků.

Společnost Durobor je jedním z hlavních výrobců skla na světě. Výrobky se prodávají do všech koutů světa, kde zdobí slavnostně prostřené tabule luxusních hotelů i vyhlášené bary či kavárny.  

Dlouhá životnost a odolnost každého výrobku

Durobor se specializuje na výrobky pro každodenní namáhaný provoz restauračního zařízení. Proto neustále vyvíjí nové technologie a výrobu, pro dosažení těch nejlepších výsledků jak v oblasti dlouhé živnosti, tak odolnosti. Sklo Durobor umožňuje profesionálům prodloužit dobu použití skla ve svém podniku. Sklo je vyvinuto na základě dlouholetých zkušeností se výšenou odolností vůči mechanickým otřesům a zašednutí při mytí v myčce na nádobí.

Výrobní proces klade důraz na špičkové technologie i kvalitní materiály

Při výrobě skla Durobor se používá skleněná kompozice směsi písku, vápence, drceného skla a uhličitanu sodného. (70%) Tato směs je uložena v silech, které jsou napojené na tavící pece, kde se surovina roztaví při teplotě kolem 1 500°C. Následně se kapky směsi automaticky stříhají do formy a následně se foukají do požadovaného tvaru sklenice. Plameny leští povrch skla a přebytek se jednoduše ořízne. Následně sklenice prochází opět zahříváním a pozvolným chlazením, při čemž dojde ke konečné kvalitě skla.

Každý výrobek značky Durobor prochází pečlivou vizuální výstupní kontrolou. Výsledkem práce jsou sklenice, které dodají modernímu i klasickému interiéru hotelů, restaurací či barů nezaměnitelný styl.