Neohodnoceno

BAMBUSOVÝ PŘÍBOR černá

bambusovy-pribor-cerna

Skladem
Kód: 118000005
39 Kč
Kategorie: ecokuchyň

LOGOVANÉ SETY OD 100KS

Jednotlivé nelogované sety jsou vázané slámou 

set obsahuje: vidličku. nůž, lžíce, vláknitý ubrousek

Bambusový příbor  z přírodních vláken bambusu je jediný produkt, který je šetrný k životnímu prostředí ve všech fázích: „Materiál“, „Výroba“, „Použití“ a „Likvidace.“

Materiál:

Bambus je nejvhodnější přírodní vlákno právě kvůli jeho udržitelnosti. Na rozdíl od stromů dosahuje bambus zralosti za 3 roky, proto jeho sběr přiměřeně prospívá ekologii.

Výroba:

„Zpracování a tvarování za sucha“ je nejnovější a jedinečný vynález. Tato technika nevyžaduje žádnou chemikálii, která by zničila strukturu rostliny, ale pouze mletí rostlin na prášek a jeho zpracování na přírodní bambusové vlákno. Celý proces nezpůsobuje žádné znečištění vody. Teplota zpracování je také přísně regulována pod 200° C, aby se účinně zajistily nízké emise uhlíku.

Likvidace:

Bamboo příbory mohou být likvidována jako běžný odpad a mohou být také kompostována v přírodě či vodě. Neprodukuje toxický plyn při spalování. Po zahrabání do země, nebo vyhození na skládku se rozloží za 45 dní. Po 90 dnech je v prostředí téměř úplně rozloženo mikroorganismy. Čím více mikroorganismů je například ve vodě, tím rychlejší je rozklad. Protože jsou všechny jeho složky přirozené, rozpouštěné látky se vracejí do životního prostředí a působí v zemi jako živina.